Aktualności

21 września 2018
BKS Stal Bielsko-Biała – Rekord II Bielsko-Biała (zapowiedź)
A więc derby! W lokalnym klasyku bialska Stal podejmie Rekord Bielsko-Biała, a ściślej ujmując – jego drugi zespół. Mimo to, starcia pomiędzy czerwono-żółto-zielonymi a biało-zielonymi zawsze należały do zaciętych i nie inaczej zapowiada się sobotni mecz.

Kibice w przeszłości przywykli do starć tych obu drużyn na poziomie III ligi. I choć bialska Stal do obecnego sezonu przystąpiła w rozgrywkach Bielskiej Ligi Okręgowej, to i tak przyjdzie jej się zmierzyć ze starym, dobrym przeciwnikiem z Cygańskiego Lasu. Oficjalna strona Rekordu w przedmeczowej zapowiedzi uplasowała zespół bialskiej Stali na pozycji lidera. Pozostaje tylko podziękować za ten wyraz kurtuazji, niemniej jednak pozostańmy w obecnych realiach – na 1. miejscu lokuje się skoczowski Beskid, a tuż za nim BKS. Podopieczni Mirosława Szymury jak dotąd nie zaznali smaku porażki. W miniony weekend pokonali oni zespół z Wisły 2:1, co dało im 3 zwycięstwo z rzędu, a także 6 w tym sezonie. Co może martwić po ostatnim spotkaniu, to milczenie "strzelb" bialskiej Stali. Na brak okazji strzeleckich napastnicy narzekać nie mogli, lecz z obowiązków należących do nich – na szczęście – wyręczyli ich stoperzy.

Dodatkowym "smaczkiem" przed nadchodzącym meczem jest fakt, iż w zespole BKS-u występuje 2 zawodników wypożyczonych z Rekordu, a mianowicie: Damian Kubica oraz Jan Huczek. Obaj wkładają wiele serca w grę dla czerwono-żółto-zielonych barw, zbierając pozytywne recenzje. Pozostaje więc tylko życzyć, oby tak dalej! 

Rezerwy Rekordu rozgrywki Bielskiej Ligi Okregowej zainaugurowały dopiero ... 8 września, kiedy to podopieczni Szymona Niemczyka pokonali Spójnię Zebrzydowice 4:3. Zespół z Cygańskiego Lasu rozegrał jak dotąd 4 mecze – 3 z nich kończyły się zwycięstwem biało-zielonych, 1 porażką. Ta miała miejsce w zeszłą środę. Dobrą serię "rekordzistów" przerwało Tempo Puńców. Jak to w przypadku drugich zespołów bywa, ciężko rokować w jakim zestawieniu personalnym stawi się Rekord II na mecz z BKS-em. Istotnie, pierwszy zespół w ten sam dzień uda się do Zdzieszowic, na spotkanie z tamtejszym Ruchem. To jednak nie może uśpić motywacji zawodników bialskiej Stali. Nawet jeśli nie będzie w drugiej drużynie Rekordu tzw. "spadochroniarzy", to należy pamiętać, iż klub z Cygańskiego Lasu słynie z uzdolnionej młodzieży, dla której Bielska Liga Okręgowa ma być miejscem do rozwinięcia swojego potencjału. 

"Na dwoje babka wróżyła" – na popularnej "Górce" szykuje się jedno z najciekawszych spotkań w 9. kolejce bielskiej "okręgówki". Początek meczu pomiędzy bialską Stalą a Rekordem II Bielsko-Biała w sobotę o godzinie 13:00. 

Program 9. kolejki:
 
22.09.2018 r. (sobota), g. 17:00
BKS Stal Bielsko-Biała – Rekord II Bielsko-Biała (g. 13:00)
Czarni Jaworze – WSS Wisła w Wiśle (g. 16:00)
KS Bestwinka – Tempo Puńców
Soła Rajcza – Beskid Skoczów
Błyskawica Drogomyśl – Cukrownik Chybie
Koszarawa Żywiec – Orzeł Łękawica
Góral Żywiec – LKS Bestwina
 
23.09.2018 r. (niedziela), g. 16:00
LKS '99 Pruchna – Pasjonat Dankowice
Spójnia Zebrzydowice – LKS Kończyce Małe

BM/Bart Foto Sport
 
wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni