Aktualności

09 sierpnia 2018
BKS Stal zamyka kadrę!
Już w sobotę zawodnicy bialskiej Stali rozpoczną zmagania w Bielskiej Lidze Okręgowej. Nadszedł więc czas na przedstawienie piłkarzy, którzy reprezentować będą czerwono-żółto-zielone barwy w nadchodzącym sezonie.

Trzech bramkarzy znalazło się w kadrze BKS-u na nadchodzący sezon. Najprawdopodobniej podstawowym golkiperem bialskiej Stali będzie Dominik Chmiel, lecz o koszulkę z przysłowiowym numerem "1" powalczą także Grzegorz Juraszek, który jest wychowankiem BKS-u i to własnie z juniorów tego klubu awansował do ekipy seniorów oraz przebywający jako wolny zawodnik Mateusz Mrowiec.

Iście solidnie kreśli się formacja defensywna BKS-u. Do bialskiej Stali powrócił wychowanek tego klubu, Kamil Krzak występujący ostatnio w GLKS-ie Wilkowice. Z bielskiego Rekordu do BKS przeszli Damian Kubica (na zdjęciu) oraz Jan Huczek. Bestwinę na Bielsko-Białą zamienił z kolei Jakub Krawczyk. Mocnym punktem naszego zespołu będzie także Patryk Tyrna, który w ostatnim czasie przebywał na wypożyczeniu w IV-ligowym Beskidzie Skoczów z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Czterech piłkarzy z Metalu-Skałki Żabnicy będzie dbać o linię pomocy w BKS-ie, a mianowicie: Kornel Adamus, Adrian Szwarc, Grzegorz Kalamus oraz Mateusz Małaczek. Również i w tej formacji nie mogło zabraknąć wychowanków bialskiej Stali. Tomasz Gala i Grzegorz Gomółka, którzy ostatnio występowali w GLKS-ie Wilkowice, po kilku latach powrócili do "domu". Ponadto BKS zasilił Michał Pękala z Błyskawicy Drogomyśl, Krystian Mańkus z zespołu z Wilkowic oraz Łukasz Smok z zespołu juniorów BKS-u.

Jeśli chodzi o atak, to wszystkie karty zostały odkryte już wcześniej. Jakub Pilch, Janusz Bąk oraz Damian Ścibor zadbają o strzelecki dorobek bialskiej Stali w nadchodzący sezonie.

Kadra BKS Stal Bielsko-Biała w sezonie 2018/2019

Bramkarze: Dominik Chmiel (Beskid Skoczów), Mateusz Mrowiec (wolny zawodnik), Grzegorz Juraszek (z juniorów BKS)
 
Obrońcy: Jan Huczek (Rekord Bielsko-Biała), Kamil Krzak (GLKS Wilkowice), Jakub Krawczyk (LKS Bestwina), Damian Kubica (Rekord Bielsko-Biała), Patryk Tyrna (Beskid Skoczów)
 
Pomocnicy: Grzegorz Kalamus (Metal-Skałka Żabnica), Tomasz Gala  (GLKS Wilkowice), Grzegorz Gomółka (GLKS Wilkowice), Kornel Adamus (Metal-Skałka Żabnica), Michał Pękala (Błyskawica Drogomyśl), Mateusz Małaczek (Metal-Skałka Żabnica), Adrian Szwarc (Metal-Skałka Żabnica), Łukasz Smok (z juniorów BKS), Krystian Mańkus (GLKS Wilkowice)
 
Napastnicy: Jakub Pilch (GLKS Wilkowice), Janusz Bąk (Pasjonat Dankowice), Damian Ścibor (Beskid Skoczów)
 
wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni