Aktualności

10 sierpnia 2018
Cukrownik Chybie – BKS Stal Bielsko-Biała (zapowiedź)
Już jutro bialska Stal rozegra pierwszy mecz ligowy w tym sezonie, a jej rywalem będzie Cukrownik. Czego możemy się spodziewać po zespole z Chybia?

Cukrownik przeszedł w trakcie ostatnich miesięcy gruntowną przebudowę. Przede wszystkim zaszła zmiana na ławce trenerskiej. Z tej funkcji zrezygnował Krzysztof Dybczyński, a jego następcą został były gracz m.in. GKS-u 1962 Jastrzębie, Mariusz Adaszek. Zespół opuścili także czołowi piłkarze tego zespołu. Drogę do Drogomyśla wybrali Błażej i Mateusz Bawoł, Dariusz Zygma przeniósł się do Lędzin, kurs na Zabłocie obrali Marcin Urbańczyk i Rafał Szczygielski. W barwach Cukrownia nie ujrzymy również Damiana Wojtonia oraz Krystiana Tekli. Po stronie ubytków widnieją także obaj bramkarze – Roman Nalepa i Dawid Francuz oraz Kamil Skowronek. Do Cukrownika dołączyli jednak głównie młodzi piłkarze ze śląskich klubów. Przedłużone zostało wypożyczenie Przemysława Wadasa z Pniówka Pawłowice. Robert Janulek opuścił szeregi Spójni Zebrzydowice na rzecz ekipy z Chybia. Z Drzewiarza do Cukrownika dołączył Kamil Waleczek. Zespół Mariusza Adaszka zasilili także: Marcin Kasperek z Zapory Wapienica, Grzegorz Tide i Paweł Pasko z MKS-u Żory oraz Kamil i Sebastian Kawa, którzy ostatnio związani byli z Wisłą Strumień.

Chybianie rozegrali tylko jeden mecz kontrolny, który zakończył się ich przegraną (3:6 z Orłem Zabłocie). Potem Cukrownik uległ w rozgrywkach Pucharu Polski niżej notowanemu Góralowi Istebna 1:5, a w 1. kolejce Bielskiej Ligi Okręgowej drużyna z Chybia została zdominowana przez dankowicki Pasjonat, który zwyciężył w tym starciu 3:0. 

O ile Cukrownik przeszedł gruntowną przebudowę, tak w BKS-ie zbudowano drużynę zupełnie od nowa, o czym pisaliśmy tutaj. Patrząc przez pryzmat sparingów w szeregach bialskiej Stali może powiewać optymizmem. Szczególnie po ostatnim zremisowanym meczu z IV-ligowym Drzewiarzem, gdzie zespół Mirosława Szymury pokazał się z bardzo dobrej strony na tle silniejszego rywala. Co jednak ważne, decyzją włodarzy Cukrownika mecz odbędzie przy udziale kibiców, dlatego zapraszamy serdecznie sympatyków BKS-u do wspierania swojej drużyny. Poczętek meczu już w sobotę o godzinie 15:00!
 
Program 2. kolejki:
 
11.08.2018 r. (sobota), g. 17:00
Pasjonat Dankowice – LKS Kończyce Małe
LKS Bestwina – Soła Rajcza
Czarni Jaworze – LKS '99 Pruchna
Orzeł Łękawica – Błyskawica Drogomyśl
WSS Wisła w Wiśle – Beskid Skoczów
Cukrownik Chybie – BKS Stal Bielsko-Biała
Góral Żywiec – KS Bestwinka
Koszarawa Żywiec – Spójnia Zebrzydowice
 
BM/fot. Bart Foto Sport
wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni