Aktualności

04 października 2018
Dumni z Kuloodpornych!
Rywalizacja w ramach Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2018 dobiegła końca. Gospodarzem ostatniego, ligowego turnieju byli Kuloodporni Bielsko-Biała, którym niewiele zabrakło do tytułu mistrzowskiego!
 
Na popularną „Górkę” w roli lidera zawitał zespół z Warszawy, który wyprzedzał Kuloodpornych Bielsko-Biała o cztery punkty. Nieoczekiwanie Gloria Varsovia przegrała jednak dwa sobotnie pojedynki – 0:1 z GKS-em Góra i 1:2 Husarią Kraków. Podopieczni Macieja Kozika pokonali natomiast obu rywali. Wobec takowych rozstrzygnięć w niedzielę doszło do meczu, którego stawką było złoto. – Liczyliśmy na to, że Gloria straci punkty, ale nie spodziewaliśmy się, że przegra oba sobotnie spotkania. My w pierwszym dniu plan zrealizowaliśmy i do zdobycia mistrzostwa Polski wystarczał nam punkt zdobyty w niedzielnej konfrontacji z Glorią. Przegraliśmy niestety 0:2. Wyszliśmy z nastawieniem na remis, choć nie takie były założenia taktyczne i to się nie mogło dobrze skończyć. W doliczonym czasie pierwszej połowy straciliśmy bramkę po zamieszaniu w polu karnym. To ustawiło grę po przerwie – mówi Daniel Kawka, członek sztabu szkoleniowego Kuloodpornych. 
 
Bielski zespół rywalizację w sezonie 2018 zakończył zatem na drugim miejscu. Sięgnął także po inny sukces, mianowicie sukces natury organizacyjnej. – Po raz kolejny udało się nam zorganizować duży turniej ligowy z czego jestem bardzo dumny. Z roku na rok nasza społeczność się rozrasta i przybywa nam kibiców, co widać po frekwencji na stadionie. Sport osób niepełnosprawnych nie cieszy się w Polsce aż tak dużą popularnością, jak za granicą, ale nam w Bielsku-Białej udaje się zmieniać ten wizerunek – zaznacza nasz rozmówca.
 
Po zakończeniu turnieju Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski, ogłosił skład kadry na zbliżające się mistrzostwa świata. W Meksyku o medale powalczy czterech Kuloodpornych: Łukasz Miśkiewicz, Bartosz Łastowski, Mariusz Krzempek oraz Krzysztof Wrona. Turniej Amp Futbol Ekstraklasy miał też swój czerwono-żółto-zielony akcent. Oficjalnym fotoreporterem wydarzenia był Bartłomiej Budny, którego zdjęcia ozdabiają witryny internetowe BKS-u, a o doping dla Kuloodpornych postarali się także kibice bialskiej Stali. 

 
Wyniki IV turnieju Amp Futbol Ekstraklasy:
 
29.09.2018 r. (sobota):
Kuloodporni Bielsko-Biała – GKS Góra 3:1
Gloria Varsovia – Husaria Kraków 1:2
Gloria Varsovia – GKS Góra 0:1
Kuloodporni Bielsko-Biała – Husaria Kraków 2:1
 
30.09.2018 r. (niedziela):
Husaria Kraków – GKS Góra 6:0
Kuloodporni Bielsko-Biała – Gloria Varsovia 0:2

Tabela końcowa:

1. Gloria Varsovia
2. Kuloodporni Bielsko-Biała
3. Husaria Kraków
4. GKS Góra

Źródło: własne/SportoweBeskidy.pl, fot. Bart Foto Sport

 
wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni