Zawodnicy bialskiej Stali nie zdołali wywieźć zdobyczy punktowej z Dankowic.

Pasjonat Dankowice – BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (2:1)

2:0 Ogiegło (17')
2:1 Pilch (23', z rzutu wolnego)
3:1 Bęben (88')

BKS Stal: Chmiel - Krzak, Krawczyk, Kubica (86' Małaczek), Tyrna, Adamus, Gomółka, Huczek (46' Kalamus), Gala (80' Ścibor), Bąk, Pilch

Stwierdzić, że BKS słabo wszedł w mecz, to jak nie powiedzieć nic. Pierwsze minuty należały bez wątpienia do gospodarzy. Ci, bez krzty litości, wykorzystali błędy czerwono-żółto-zielonych. W 11. minucie wynik spotkania otworzył Marcin Wróbel, który oskrzydlającą akcję swej drużyny zakończył strzałem z ostrego konta. Dopiero stracona bramka na 2:0 spowodowała przebudzenie w bielskim obozie. Na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec rozgrywek BLO, Jakub Ogiegło, zamieniając na bramkę rzut rożny. W 23. minucie w dość kontrowersyjnych okolicznościach arbiter wskazał na rzut wolny z linii 16. metra, a nie jak domagali się nasi zawodnicy, rzut karny. Mimo to Jakub Pilch precyzyjnie uderzył piłkę, co dało bielszczanom nadzieję na korzystniejszy rezultat.

Po zmianie stron trwało oblężenie bramki miejscowych, lecz nic nie chciało wpaść. Bielszczanie kreaowali grę, dochodzili do klarownych okazji, lecz na przeszkodzie albo stawała nieskuteczność, albo rozgrywający dziś dobre zawody golkiper miejscowych. W końcówce spotkania BKS postawił wszystko na jedną kartę i przeszedł na ustawienie z 3 obrońcami. Sprawdziła się stara piłkarska zasada, że niie wykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 88. minucie niepilnowany Marcin Bęben głową umieścił piłkę w siatce, dograną z rzutu wolnego przez Wojciecha Sadloka ustanawiając wynik meczu.

Szukając pozytywów należy odnotować, że było to bardzo ciekawe widowisko jak na poziom Bielskiej Ligi Okręgowej. Niestety, w tych rozgrywkach BKS Stal Bielsko-Biała obecnie plasuje się tuż za "pudłem", a na pozycję wicelidera wskoczył nasz dzisiejszy rywal.