Aktualności

28 września 2018
Pasjonat Dankowice – BKS Stal Bielsko-Biała (zapowiedź)
W kolejce nr 10. Bielskiej Ligi Okręgowej BKS na wyjeździe zmierzy się z Pasjonatem Dankowice. – Liczę na to, że zobaczymy ciekawe widowisko – awizuje to spotkanie szkoleniowiec bialskiej Stali, Mirosław Szymura. 

Kiedyś musiało to nastąpić. W miniony weekend bialska Stal pierwszy raz w tym sezonie zaznała goryczy porażki. Czerwono-żółto-zieloni ulegli w derbach rezerwom Rekordu 1:2. Pierwszego potknięcia zaznał także obecny lider BLO – Beskid Skoczów, który zremisował z beniaminkiem z Rajczy. Oznacza to, iż bialską Stal od pierwszej pozycji dzieli 2. punkty. Dobrą wiadomością jest także fakt, że do zespołu powracają: Jakub Pilch, Patryk Tyrna oraz Grzegorz Kalamus, których zabrakło w spotkaniu z "rekordzistami". W zawodnikach BKS-u jest także szybka chęć rehabilitacji oraz utrzymania co najmniej pozycji wicelidera, bo tuż za nimi plasuje się dankowicki Pasjonat, najbliższy rywal bialskiej Stali. – Myślę, że nastroje są dobre przed spotkaniem z Pasjonatem. Ponad połowa rundy za nami i cóż ... Nie da uniknąć się określenia, że skończyła się jakaś seria. Teraz czas jednak rozpocząć nową, lecz analizując terminarz, czeka nas trudniejsza część rozgrywek. Spotkanie z Rekordem jest już historią. Drużyna dobrze zareagowała na tą porażkę sądząc po zaangażowaniu oraz frekwencji na treningach. Skupiamy się już na niedzielnym meczu i liczę na to że zobaczymy ciekawe widowisko, wszak na przeciwko siebie staną 2 czołowe drużny w tej lidze – mówi trener BKS-u, Mirosław Szymura. 

To co cechuje zespół z Dankowic to bardzo groźna formacja ofensywna. Pasjonat w swoich szeregach ma obecnie najlepszego strzelca w Bielskiej Lidze Okręgowej, Jakuba Ogiegłe, który w tym sezonie ma już na swoim koncie 13 trafień. Najbliższy rywal bialskiej Stali dotychczas zwyciężył 6 razy, zremisował raz, a dwukrotnie dankowiczanie musieli uznać swego rywala. W minionej kolejce podopieczni Artura Bierońskiego pokonali LKS '99 Pruchna 2:1. Ponad 5 lat minęło od ostatniego starcia BKS-u z Pasjonatem. 28 sierpnia 2013 roku obie ekipy spotkały się w pucharowej potyczce, z której zwycięsko wyszli czerwono-żółto-zieloni, którzy pewnie zwyciężyli 3:0.

Spotkanie pomiędzy Pasjonatem odbędzie się 30 września (niedziela), o godzinie 16:00 w Dankowicach. 

Program 10. kolejki:
 
29.09.2018 r. (sobota), g. 16:00
Orzeł Łękawica – Góral Żywiec
WSS Wisła w Wiśle – Koszarawa Żywiec
Beskid Skoczów – KS Bestwinka
Błyskawica Drogomyśl – Soła Rajcza
Cukrownik Chybie – LKS Bestwina
Tempo Puńców – Spójnia Zebrzydowice
 
30.09.2018 r. (niedziela), g. 16:00
LKS Kończyce Małe – LKS '99 Pruchna (g. 15:00)
Pasjonat Dankowice – BKS Stal Bielsko-Biała
Rekord II Bielsko-Biała – Czarni Jaworze
wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni