Aktualności

18 września 2018
Stara gwardia na turnieju
W minioną niedzielę na obiekcie Zapory Wapienica odbył turniej piłkarski o mistrzostwo oldboyów Bielska-Białej. Nie zabrakło w nim także zespołu bialskiej Stali. 

Warto było udać się w ubiegły weekend do Wapienicy, aby zobaczyć zawodników, którzy przez lata reprezentowali czerwono-żółto-zielone barwy. Wśród zawodników oldboyów BKS-u byli tacy piłkarze jak m.in.: Krystian Papatanasiu, który w bialskiej Stali występował aż przez 16 sezonów oraz legenda bielskiej piłki – Piotr Czak. 

W niedzielnym turnieju wzięło udział 5 drużyn. Oprócz BKS-u o mistrzostwo walczyli oldboye Rekordu Bielsko-Biała, BBTS-u Włókniarz, Zapory Wapienicy oraz Bielskie Orły. Imprezę patronatem objął przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej Jarosław Klimaszewski, a organizatorami byli Beskidzka Rada Olimpijska, rada osiedla Wapienica oraz BBOSiR.

Oldboye bialskiej Stali rozpoczęlli turniejowe zmagania od minimalnej porażki z BBTS-em Włókniarz 0:1. Potem nadszedł czas na małe derby, a mianowicie starcie BKS-u z Rekordem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli "rekordziści", którzy zwyciężyli 3:0. W kolejnych meczach było już lepiej. Starcie z Bielskimi Orłami zakończyło się remisem 1:1. W ostatnim spotkaniu bialska Stal również zremisowała z Zaporą Wapienica 3:3. – Nasza frekwencja na tym turnieju nie była najlepsza, stąd ciężko było o lepszy rezultat. Kondycja już nie ta, ale fajnie było się zobaczyć z zawodnikami, z którymi grało się w przeszłości. W zeszłym sezonie wygraliśmy ten turniej, teraz zajęliśmy IV miejsce. Zwyciężył Rekord, który był dobrze dysponowany i miał w swoich szeregach naprawdę dobrych graczy. Z pewnością turniej oceniam na duży plus – mówi K.Papatanasiu. 

Turniej piłkarski o mistrzostwo oldboyów Bielska-Białej 2018

BKS Stal: Wojciech Biernat - Piotr Czak, Ireneusz Woźniczka, Tomasz Duleba, Przemysław Suchowski, Maciej Matejko, Krystian Papatanasiu, Radosław Maciejewski, Tomasz Zemanek, Bogdan Zioło, Jarosław Jankowski

Wyniki:

BKS Stal Bielsko-Biała – BBTS Włókniarz 0:1

Rekord Bielsko-Biała – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0

BKS Stal Bielsko-Biała – Bielskie Orły 1:1

Zapora Wapienica – BKS Stal Bielsko-Biała 3:3

Tabela:

1. Rekord Bielsko-Biała
2. BBTS Włókniarz 
3. Zapora Wapienica
4. BKS Stal Bielsko-Biała
5. Bielskie Orły

BM

wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni