Aktualności

14 września 2018
WSS Wisła – BKS Stal Bielsko-Biała (zapowiedź)
Wciąż niepokonana w Bielskiej Lidze Okręgowej bialska Stal już jutro o zwycięstwo rywalizować będzie z zespołem WSS Wisła. 

W meczach domowych BKS radzi sobie rewelacyjnie. Na 3 mecze w roli gospodarza bielszczanie sięgnęli po 9 punktów. W miniony weekend wyższość bialskiej Stali musiał uznać Orzeł Łękawica, który uległ podopiecznym Mirosława Szymury 0:3. Czy można wyciągać z tej potyczki jakieś górnolotne wnioski? Raczej nie ... Rywal postawił na twardą piłkę, w której brakowało jakości – szczególnie w defensywie, a zawodnicy BKS-u już nie raz pokazali, iż bezlitośnie potrafią wykorzystać błędy rywali. Zamykamy jednak przeszłość – skupiamy się na najbliższym meczu, na wyjeździe. W końcu do dyspozycji trenera od pierwszych minut będzie para napastników: Janusz Bąk oraz Jakub Pilch. Jedynym nieobecnym w najbliższym spotkaniu będzie skrzydłowy, Grzegorz Kalamus.

Nie da się ukryć, iż potyczka z zespołem z Wisły będzie dla niektórych meczem z podtekstem. Zaczynając od szkoleniowca bialskiej Stali, który trenował wiślan podczas, gdy drużyna ta występowała jeszcze w IV lidze, aż po Dominika Chmiela, Tomasza Galę oraz J. Bąka. Ostatni raz obie ekipy mierzyły się 22 maja 2012 roku w pucharowej batalii. Drużyna z Wisły sprawiła nie małą niespodziankę wygrywając 1:0 z wyżej notowanym wówczas BKS-em. Gola na wagę awansu zdobył wówczas Tomasz Wuwer, obecny szkoleniowiec WSS Wisła. Nasz jutrzejszy rywal również przeszedł w lecie rewolucję kadrową jednak zespół z Wisły z meczu na mecz wygląda lepiej. Nie można zapomnieć, że wiślanie w ostatnich dwóch meczach zdobyli 6 punktów, więc będą oni chcieli podtrzymać swoją passę. To może budzić pewien respekt w bielskim obozie. Ale czy zwala z nóg? To bialska Stal pozostaje drużyną niepokonaną i jest ona na pozycji wicelidera. Jak śpiewał Rafał Nosal "niech tak zostanie" ... 

Program 8. kolejki:
 
15.09.2018 r. (sobota), g. 17:00
Cukrownik Chybie – Góral Żywiec (g. 11:00)
WSS Wisła w Wiśle – BKS Stal Bielsko-Biała (g. 14:00)
Błyskawica Drogomyśl – Beskid Skoczów (g. 16:00)
Pasjonat Dankowice – Spójnia Zebrzydowice (g. 16:00)
Orzeł Łękawica – Czarni Jaworze
LKS Bestwina – Koszarawa Żywiec
 
16.09.2018 r. (niedziela)
LKS Kończyce Małe – KS Bestwinka (g. 15:00)
Rekord II Bielsko-Biała – LKS '99 Pruchna (g. 16:30)
Tempo Puńców – Soła Rajcza (g. 17:00)

BM/fot. Bart Foto Sport
wróc do listy

sponsorzy

patroni medialni