BKS Stal - Unia Turza Śląska [zapowiedź]

TEKST
14 kwietnia 2017 , 10:40
BKS Stal - Unia Turza Śląska [zapowiedź]

W Wielką Sobotę zapraszamy na mecz bialskiej Stali z Unią Turza Śląska.

Mecz BKS Stal z Unią Turza Śląska będzie debiutem w roli pierwszego trenera bielszczan Dariusza Okonia. Dotychczasowy asystent Rafała Góraka przejął po nim obowiązki, po tym, jak ten zdecydował się zrezygnować z pracy w BKS.

Bielszczanie w rundzie wiosennej zdobyli pięć punktów. Porażka na początek rundy z Miedzią II Legnica poszła już w zapomnienie po dwóch remisach i wygranej, jednak wyniki bielszczan nadal są dalekie od oczekiwań. Za każdym razem bowiem brakuje niuansów, tak jak np. w spotkaniu z Rekordem, gdy wystarczyło strzelić karnego, by cieszyć się ze zwycięstwa...

W sobotnim meczu zdecydowanym faworytem będą gospodarze, którzy w tabeli zajmują 7. miejsce z dorobkiem 33 punktów. Unia ma zaledwie 17 punktów i plasuje się na przedostatniej pozycji. Zespół z Turzy Śląskiej w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie wygrał, choć czterokrotnie punktował dzięki wywalczonym remisom.

Rywala nie należy jednak lekceważyć, bo po zmianach zimowych zespół z Turzy Śląskiej prezentuje się dużo lepiej niż na jesień. Unia podobnie jak bielszczanie zdobyła 5 punktów na wiosnę, a na wyjeździe uzyskała dwa remisy!

Na korzyść bielszczan przemawia jednak większe doświadczenie, własne boisko, a także pewność siebie, którą bielski zespół zdobył w Turzy Śląskiej, w której w rundzie jesiennej wygrał aż 5:1.

Początek meczu w sobotę o 13:00 na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.