Skra Częstochowa - BKS Stal [zapowiedź]

TEKST
21 kwietnia 2017 , 10:46
Skra Częstochowa - BKS Stal [zapowiedź]

W sobotę w ramach 23. kolejki III ligi grupy 3 bialska Stal zmierzy się w Częstochowie ze Skrą.

Piłkarze BKS Stal w rundzie wiosennej mają za sobą pięć spotkań, w których przegrali tylko raz - na początku z Miedzią II Legnica. W kolejnych czterech spotkaniach bielszczanie zgromadzili 8 punktów, ale wciąż nie mogą się doczekać na zwycięstwo na wyjeździe. O odczarowania boisk rywali nie będzie jednak łatwo i teraz, gdy bielski zespół zagra w Częstochowie z tamtejszą Skrą. Mecz odbędzie się bowiem na boisku ze sztuczną nawierzchnią, która faworyzuje zespół gospodarzy. W tym sezonie jednak własne boisko nie jest największym atutem zespołu spod Jasnej Góry, bowiem częstochowianie lepiej radzą sobie na wyjeździe.

Częstochowianie po 22. kolejkach zajmują 9. miejsce w lidze, a na swoim koncie mają 32 punkty. Najlepszym strzelcem Skry jest Damian Nowak, który strzelił dotąd 7 goli.

BKS Stal po zwycięstwie nad Unią Turza Śląska awansował na czwarte miejsce w tabeli. Zespół prowadzony od kilku dni przez trenera Okonia ma już 36 punktów i traci zaledwie trzy do znajdującej się na trzeciej pozycji Stali Brzeg.

Początek spotkania w Częstochowie w sobotę o 16:30.