Przegrana w Zabrzu w doliczonym czasie

TEKST
13 maja 2017 , 21:00

W meczu 27. kolejki III Ligi 3 grupy piłkarze BKS Stal ulegli na wyjeździe rezerwom Górnika Zabrze 1:2.

Iskrzycki (90+5)

Górnik II Zabrze: Kuchta, Dyląg, Gruszka, Konieczny, Kwiek (70. Wajsak), Pieczur, Pikul (65. Lasik), Teichman, R. Wolsztyński (46. Pawłowski), Wiśniewski, Trubeha

BKS Stal: Poloczek, Radomski, Bezak (59. Chmielewski), Szczęsny (65. Iskrzycki), Czaicki, Zdolski, Sobala, Karcz, Będzieszak (73. Dancik), Dzionsko, Wróbel (83. Caputa)

Rezerwy Górnika Zabrze skutecznie zrewanżowały się bialskiej Stali za porażkę w Bielsku-Białej. Zabrzanie w sobotnim spotkaniu zagrali do końca i to się opłaciło, bo choć stracili bramkę w doliczonym czasie meczu to i tak zdołali zdobyć komplet punktów dzięki bramce Pawłowskiego z czwartej minuty doliczonego czasu.

Wcześniej na 1:0 Górnika wyprowadził Trubeha, dla którego było to już siódme trafienie w tym sezonie. Bielszczanie niezadowoleni z takiego obrotu spraw rozpoczęli próby odrobienia strat, co udało się w drugiej minucie czasu dodatkowego. Gola na 1:1 zdobył Chmielewski, który to spotkanie rozpoczął w roli rezerwowego. Inny rezerwowy, tym razem z Zabrza, a więc Pawłowski ustalił wynik meczu na 2:1. Porażka w Zabrzu boli tym bardziej, iż kolejne punkty stracił lider z Jastrzębia Zdroju, a bialska Stal tym samym mogła zbliżyć się do GKS na zaledwie cztery punkty...