Bialska Stal znów zwycięska!

TEKST
11 października 2017 , 16:54
Bialska Stal znów zwycięska!

Piłkarze z Bielska-Białej i Pawłowic Śląskich nadrobili zaległości ligowe.

BKS Stal - Pniówek Pawłowice Śląskie 3:0 (2:0)

Bramki:
1:0 Sobala (23'
2:0 Radomski (38')
3:0 Sobala (46')

Żółte kartki:
Zakrzewski - Wadas

BKS Stal: Kozik, Kareta, Radomski (69. Bezak), Zakrzewski, Pielichowski (74. Klama), Czaicki, Sobala, Pieczur, Dzionsko, Ferfecki (90. Smok), Jarnot (74. Czekański)

Pniówek: Świerczek, Antończak, Lalko, Goik, Wuwer, Herasymov, Ciuberek (85. Witkowski), Szatkowski (79. Kiljan), Przybyła (66. Lach), Gaszka, Szczyrba (55. Wadas)

W zaległym meczu 9. kolejki III ligi 3. grupy bielszczanie zagrali z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Pierwsza groźna akcja BKS miała miejsce w 14. minucie gry. Na strzał zdecydował się wówczas Zakrzewski, a po interwencji bramkarza obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. Po nim Jarnot zgrał piłkę tuż przed bramkę Pniówka, gdzie najwyżej wyskoczył Zakrzewski. Szkoda tylko, że piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Po wrzutce Szczyrby w pole karne, przed znakomitą okazją stanął Wuwer. Jednak jego strzał z kilku metrów fenomenalnie obronił Kozik. W 23. minucie było 1:0 dla gospodarzy. Po ładnej akcji Dzionski prawą stroną, sędzia wskazał na rzut rożny. Po nim źle lot piłki obliczył bramkarz Pniówka, a Sobala trafił do pustej bramki otwierając wynik meczu. Piętnaście minut później bylo już 2:0. Po bardzo ładnej składnej akcji bielszczan, z kilkunastu metrów strzelał Jarnot. Strzał napastnika gospodarzy bramkarz Pniówka zdołał odbić, ale wobec dobitki Radomskiego był już bezradny.

Druga połowa zaczęła się dla bialskiej Stali rewelacyjnie. Tuż po przerwie gola na 3:0 zdobył Sobala. Pniówek ruszył do odrabiania strat, ale brakowało mu trochę szczęścia. Najpierw Goik po dośrodkowaniu z prawej strony nie trafił piłką w bramkę będąc zupełnie niepilnowany. W 57. minucie z rzutu wolnego strzelił Wuwer, a piłka po obronie Kozika trafiła jeszcze w poprzeczkę i wyszła poza boisko. Do końca spotkania bielszczanie prowadzili grę i kontrolowali wydarzenia na boisku. Ich postawa była już zdecydowane lepsza niż w sobotnim meczu z Gwarkiem. Podopieczni trenera Darusza Mrózka grali spokojnie w defensywie i cierpliwie budowali akcje ofensywne. Kilka składnych akcji najlepiej świadczy o tym, że wyciągnęli wnioski z ostatniej porażki, a wygrana 3:0 daje nadzieje, że w kolejnych tygodniach bielszczanie nieraz ucieszą jeszcze swoich kibiców.