BKS Stal - Skra Częstochowa [zapowiedź]

TEKST
17 listopada 2017 , 11:54
BKS Stal - Skra Częstochowa [zapowiedź]

W ostatnim meczu rundy jesiennej podejmiemy lidera naszej ligi!

Niedzielne spotkanie bialskiej Stali będzie ostatnim ligowym meczem w 2017 roku. Sztab szkoleniowy, piłkarze i na pewno również kibice bialskiego klubu marzą o tym, by rok 2017 zakończyć efektownym zwycięstwem, a takim niewątpliwie byłaby wygrana z liderem naszej ligi - Skrą Częstochowa. Trzeba jednak przyznać, że poprzeczka przed tym spotkaniem jest powieszona bardzo wysoko, a bielszczanie muszą zagrać bardzo dobre spotkanie, bo w takim meczu jak ten z częstochowskim klubem jeden błąd może decydować o końcowym wyniku.

Skra Częstochowa to lider III ligi 3. grupy. W 16 spotkaniach zespół spod Jasnej Góry przegrał tylko raz (ze Stalą Brzeg), notując ponadto 10 zwycięstw i 5 remisów. W efekcie Skra ma na koncie 35 punktów i o dwa punkty wyprzedza Stal Brzeg. W sześciu meczach rozegranych na wyjeździe częstochowianie zdobyli jednak zaledwie 7 punktów a ich bilan bramkowy na boiskach przeciwników wynosi 2-2!!! Oznacza to, że Skra na obcych boiskach spisuje się średnio, ale jednocześnie zdobywa i traci bardzo mało goli. Najlepszym strzelcem Skry jest autor 8 trafień Daniel Rumin.

BKS Stal w tabeli zajmuje 8. miejsce. W 16 meczach bielszczanie zgromadzili 23 punkty, na które złożyło się 7 zwycięstw, 2 remisy i 7 porażek. Aż 15 punktów Stal zdobyła na własnym boisku. Najlepszym strzelcem bielskiego zespołu jest Jacek Jarnot, który w tym sezonie pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. 

Początek niedzielnego meczu na Stadionie Miejskim o godz. 13:00.