Trzy gole w meczu BKS Stal - LKS Czaniec

TEKST
10 lutego 2018 , 11:25
Trzy gole w meczu BKS Stal - LKS Czaniec

Kolejną porażkę zanotowali piłkarze bialskiej Stali.

BKS Stal - LKS Czaniec 1:2 (0:0)

Bramki:
1:0 Czaicki (60') - z rzutu karnego
1:1 Zaremba (77')
1:2 Lewandowski (85')

BKS Stal: Bruchajzer Szczepańczyk – Grabski, Pieczur, Kareta, Ferfecki, Musioł, Czaicki, Szczurek, Tonia, Pielichowski, Bezak oraz Oczko, Mączka, Karcz, testowany zawodnik

Różnica wynikająca z poziomów rozgrywkowych sparingpartnerów nie była widoczna podczas poczynań boiskowych. I mowa tak o pierwszej, jak i drugiej połowie – obu wyrównanych i z bramkowymi okazjami. Przed pauzą gole nie padły, bo w idealnej sytuacji strzał Karola Lewandowskiego obrońcy BKS-u wybili sprzed linii bramkowej, a Konrad Kareta po stałym fragmencie ostemplował słupek „świątyni” czanieckiej drużyny. W pozostałych akcjach zaczepnych brakowało tak dokładności, jak i elementu zaskoczenia.

Po upływie godziny od premierowego gwizdka konfrontacja nabrała rumieńców. III-ligowiec fetował zdobycz po faulu na Kamilu Karczu i bezbłędnym uderzeniu Marcina Czaickiego. Podopieczni Macieja Żaka powody do satysfakcji też mieli. I choć czekać na nie musieli do ostatniego kwadransa, to właśnie w tym okresie po dwakroć defensywę bielszczan zaskoczyli. W 77. minucie w sytuacji sam na sam nie zawiódł Jakub Zaremba, z kolei w 85. minucie Maciej Papież po uprzedniej akcji Piotra Świerczyńskiego wyłożył futbolówkę Lewandowskiemu, który z bliska dopełnił już tylko formalności.

źródło: sportowebeskidy.pl