Marcin Mączka w BKS Stal

TEKST
13 lutego 2018 , 09:01
Marcin Mączka w BKS Stal

Kolejnym piłkarzem, który zagra w naszych barwach w rundzie wiosennej jest Marcin Mączka.

Marcin Mączka to środkowy obrońca, który może też występować na lewej stronie defensywy. 20-latek od samego początku swojej kariery był związany z Zagłębiem Sosnowiec. Był nawet w kadrze pierwszego zespołu sosnowiczan i zagrał m.in. w sparingu z Legią Warszawa, ale w rozgrywkach pierwszoligowych nie udało mu się zadebiutować. W ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem rezerw Zagłębia, które występują w katowickiej lidze okręgowej.

- Kiedy pojawiła się możliwość testów w BKS Stal zdecydowałem się spróbować swoich sił. Cieszę się, że zyskałem uznanie w oczach trenera Mrózka. Grę w BKS Stal traktuję jako sportowy awans, bo choć byłem w kadrze pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec, to nie udało mi się w nim zadebiutować - mówi nowy obrońca bialskiej Stali, którego umowa wypożyczenia będzie obowiązywać przez pół roku.

Dariusz Mrózek (trener BKS Stal): Marcin Mączka to młody, ambitny i pracowity zawodnik, wychowanek Zagłębia Sosnowiec. Środkowy obrońca o bardzo dobrych warunkach fizycznych, którego kolejnym atutem jest gra lewą nogą. Dzięki dobrej grze głową, będzie przydatny zarówno przy stałych fragmentach gry w defensywie jak i ofensywie. Myślę, że jest w stanie podjąć walkę o grę w pierwszej jedenastce z zawodnikami grającymi na tej pozycji w poprzedniej rundzie czyli Konradem Karetą i Robertem Pieczurem. Liczę, że zdrowa rywalizacja pomiędzy tą trójką zawodników pozytywnie wpłynie na rozwój i podnoszenie umiejętności wszystkich naszych środkowych obrońców. Trzeba również pamiętać, że sezon jest długi i każdy dostanie swoją szansę. Witamy w drużynie!