Gwarek Tarnowskie Góry - BKS Stal [zapowiedź]

TEKST
11 maja 2018 , 13:00

Piłkarzy bialskiej Stali w walce o kolejne punkty czeka ciężkie zadanie, gdyż mierzyć się będą z liderującym Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Po dwóch przegranych meczach z rzędu w bielskiej drużynie nastąpiło przełamanie. BKS w ubiegłym tygodniu pokonał na własnym terenie Falubaz Zielona Góra 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Konrad Kareta w 81. minucie. Zwycięstwo z pewnością podbudowało morale zespołu z Bielska-Białej. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy, którzy w ostatnim czasie grali w mniejszym wymiarze czasowym. Cieszyć również może powrót wracającego po kontuzji Marcina Wróbla, który co prawda zagrał raptem kilka minut, lecz w tym czasie zdążył pokazać swoje aspiracje do bycia zawodnikiem wyjściowej “jedenastki”. BKS obecnie plasuje się na 8. miejscu w tabeli z dorobkiem 39. punktów

Bialska Stal już jutro mierzyć się będzie z niewątpliwie rewelacją tej wiosny. Gwarek po rundzie jesiennej zajmował 4. miejsce, ale obecnie jest liderem III ligi. Nie zapominajmy także, iż jest on także beniaminkiem tych rozgrywek. W drużynie naszego najbliższego rywala nie brakuje także zawodników nieanonimowych. Sławomir Pach ma na swoim koncie występy w barwach Zagłębia Lubin i wówczas ekstraklasowego Zagłębia Sosnowiec. Grzegorz Fonfara w trykotach GKS-ów z Katowic i Bełchatowa na najwyższym szczeblu rozegrał 174 meczów, a Dawid Jarka, najlepszy strzelec drużyny – 16 goli – bramki zdobywał m.in. dla Górnika Zabrze i GKS-u Katowice.

Każda passa kiedyś się jednak kończy. Zespół z Tarnowskich Gór od 9. meczów pozostaje niepokonany. Ostatnią porażkę poniósł19 listopada ulegając Górnikowi II Zabrze 1:3. W ostatnim spotkaniu BKS-u z Gwarkiem minimalnie lepsi byli ci drudzy wygrywając w Bielsku-Białej 3:2. Zawodnicy bialskiej Stali będą więc chcieli się zrewanżować za porażkę z minionej rundy i przerwać imponującą passę Gwarka.

Mecz z uwagi na remont stadionu odbędzie się bez kibiców gości, a dla gospodarzy liczba miejsc zostanie ograniczona do 199. Początek meczu w sobotę o godzinie 17:00.