Bialska Stal aż 3:0 wygrała w Tarnowskich Górach z tamtejszym Gwarkiem!

Gwarek Tarnowskie Góry - BKS Stal 0:3 (0:0)

0:2 Musioł (90')
0:3 Radomski (90')

GWAREK: Wiśniewski – Curyło, Dzido, Cymerys, Śliwa – Konieczny (66′ Juraszczyk), Fonfara, Sikora (66′ Cholerzyński), Pach, Pączko – Jaworski (75′ Stanik).

BKS: Bruchajzer – Tonia, Kareta, Mączka, Grabski – Pielichowski (65′ Bezak), Musioł, Sobala, Oczko (65′ Radomski) – Czaicki, Karcz (75′ Wróbel)

W spotkaniu 28. kolejki III ligi 3. grupy bielszczanie zmierzyli się z Gwarkiem Tarnowskie Góry, który po 27. kolejkach przewodził ligowej stawce. Nawet zagorzali optymiście zdawali sobie sprawę, że o punkty na tak trudnym terenie będzie bardzo trudno. Po pierwsze dlatego, że Gwarek to lider naszej ligi, a po drugie dlatego, że na wiosnę nie przegrał jeszcze meczu. W Tarnowskich Górach bielszczanie po raz kolejny udowodnili jednak, że dużo lepiej gra sięim z czołowymi zespołami ligi niż z drużynami, które okupują dolne miejsca tabeli.
Zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie więcej sytuacji bramkowych mieli gospodarze. Już w pierwszym kwadransie gry dwukrotnie bramce BKS zagroził Sikora. Drugie uderzenie zawodnika gospodarzy ładną paradą bramkarską obronił Bruchajzer. Bielszczanie zaatakowali w 23. minucie, ale piłka po strzale Pielichowskiego wpadła jedynie w boczną siatkę. Pod koniec pierwszej części gry szczęścia próbowali Fonfara (Gwarek) i Sobala (BKS), ale wynik do przerwy był bezbramkowy.
Pierwszy kwadrans drugiej części należał do Gwarka, który kilka razy zagroził bramce Bruchajzera. Szczególnie aktywny był Pach, który nie tylko strzelał, ale także podawał do lepiej ustawionych kolegów. Ci jednak nie potrafili skorzystać z prezentów, przez co wynik wciąż był remisowy. W 60. minucie zaatakował BKS i od razu zdobył bramkę. Piłka dość szczęśliwie dotarła tuż za pole karne do Musioła, który precyzyjnym uderzeniem obok słupka pokonał bramkarza gospodarzy. Gwarek ruszył do odrabiania strat, ale w poczynaniach gospodarzy było sporo nerwowości. Bielszczanie skupili się na kontratakach, w czym bardzo pomocny był powracający po kontuzji Bezak. Wreszcie w doliczonym czasie gry Wróbel wycofał piłkę do Musioła, a ten będąc w narożniku pola karnego przymierzył lewą nogą po długim rogu, a piłka odbijając się od słupka wpadła do bramki Gwarka. W tym momencie było już pewne, że BKS pokona lidera na jego terenie. Co ciekawe jednak nie była to ostatnia bramka tego dnia. Po kolejnej minucie i podaniu Bezaka wynik na 3:0 ustalił Radomski, który mocnym uderzeniem pokonał Wiśniewskiego. Tym samym BKS stał się pierwszą drużyną, która wygrała z Gwarkiem w rundzie wiosennej!