BKS STAL - Stilon Gorzów Wielkopolski [zapowiedź]

TEKST
08 czerwca 2018 , 20:30
BKS STAL - Stilon Gorzów Wielkopolski [zapowiedź]

Bialska Stal na dwie kolejki przed końcem sezonu jest już pewna utrzymania. Takiego komfortu nie mają jednak najbliżsi rywale bielszczan.

– Ta wygrana daje nam już pewne utrzymanie w lidze. W tym sezonie mieliśmy mecze, w których byliśmy drużyną lepszą a przegrywaliśmy. W tym spotkaniu zagraliśmy słabiej, ale wywozimy ważne trzy punkty. Rzadko chwalę poszczególnych zawodników, ale w tym meczu na słowa uznania zasłużył Kamil Bruchajzer, który kilka razy uratował nas przed stratą gola. Najważniejsze jednak, że mamy trzy ważne punkty i jesteśmy już spokojni o ligowy byt – stwierdził po ostatnim meczu szkoleniowiec BKS-u, Dariusz Mrózek. Istotnie, wygrana z Unią dała wszystkim w bielskim obozie odetchnąć z ulgą, choć nie przyszła ona wcale z łatwością. Optyczną przewagę w tamtym meczu mieli gospodarze, jednak po stronie bielszczan przemawiała skuteczność. W 63. minucie gol Kamila Karcza ustalił rezultat spotkania.


Teraz bialska Stal wcieli się w rolę “rozdającego karty”. Stilon jak tlenu potrzebuje trzech punktów w najbliższym meczu w kontekście walki o utrzymanie. O pozostanie w III lidze walczy obecnie aż 5 ekip, co jest dość niecodzienną sytuacją. Drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego nie ma co jednak liczyć na taryfę ulgową. Piłkarze BKS-u po raz ostatni w tym sezonie zagrają przed własną publicznością, co będzie dla nich główną motywacją w meczu ze Stilonem. Co ciekawe, BKS wciąż pozostaje zespołem bez remisu w trakcie wiosennych rozgrywek, podobnie zresztą jak nadchodzący rywal bielszczan.


W poprzedniej rundzie, w spotkaniu obu ekip, zawodnicy Dariusz Mrózka musieli przełknąć gorycz porażki, bowiem Stilon wysoko, bo aż 4:1 pokonał u siebie BKS. Czerwono-żółto- zieloni zdołają się zrewanżować za tę bolesną przegraną? O tym przekonamy się w sobotę, o godzinie 18:00.