Zwycięski remis

TEKST
09 czerwca 2018 , 11:00
Zwycięski remis

Dzięki bramce Marcina Szczurka z 90. minuty bialska Stal remisuje ze Stilonem Gorzów Wielkopolski!

BKS Stal - Stilon Gorzów Wielkopolski 1:1 (0:0)

Bramki:
0:1 Jakubowski (78')

1:1 Szczurek (90')

BKS Stal: Szczepańczyk - Mączka, Kareta, Radomski (69' Szczurek), Pielichowski, Czaicki, Oczko (56' Ferfecki), Sobala, Karcz, Tonia, Grabski

Stal zwyciężając przed tygodniem w konfrontacji z Unią Turza Śląska „klepnęła” pozostanie w lidze, zatem do pojedynku ze Stilonem przystąpiła w dobrych nastrojach, nie ciążyła już na graczach presja. 
 
Odnosząc się do samego meczu, jego najciekawszy fragment to ostatni kwadrans, który przyniósł bramki. W 78. minucie Patryk Jakubowski uderzeniem zza pola karnego zaskoczył Pawła Szczepańczyka. Wobec tego gospodarze szukali gola wyrównującego. Marcin Czaicki przeniósł futbolówkę nad poprzeczką, natomiast Marcin Szczurek wykazał się dużo większą precyzją. Gracz, który pełnił rolę zmiennika, tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra doprowadził do wyrównania. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż BKS zanotował pierwszy (!) remis w rundzie rewanżowej.
 
Wspomniany Czaicki, jak na lidera zespołu przystało, od początku meczu był bardzo aktywny w ofensywie we wcześniejszej jego fazie. Często dawał się we znaki obrońcom rywali. Wspierał go Kamil Karcz, który zmarnował najlepszą okazję na otwarcie wyniku przed przerwą. W 31. minucie nieznacznie się pomylił, piłka przeleciała obok słupka.